-45%
United Kingdom Medal (1973) – Princess Anne & Mark Phillips Royal Wedding; Medallic First Day Cover
Original price was: ₹23,400.00.₹12,870.00Current price is: ₹12,870.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Commemorative issue
Wedding of Princess Anne to Cpt Mark Phillips
Description
| Location | United Kingdom |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Personality medals › Wedding medals |
| Year | 1973 |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 25.68 g |
| Diameter | 38.7 mm |
| Thickness | 2.6 mm |
| Shape | Round |
| Technique | Milled |
| Orientation | Medal alignment ↑↑ |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-27%
Notes (DELETING SOON)
Original price was: ₹1,650.17.₹1,208.84Current price is: ₹1,208.84. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-63%
Original price was: ₹959.40.₹351.00Current price is: ₹351.00. only.


















Reviews
There are no reviews yet.