-60%
New
Argentina 50 Pesos Rare Note with Semi-Fancy 7086 number #B2
Original price was: ₹585.00.₹234.00Current price is: ₹234.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Argentina |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of the Argentine Republic (Banco Central de la República Argentina) |
| Period | Federal Republic (1861-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2018-2020 |
| Value | 50 Pesos 50 ARS = INR 3.41 |
| Currency | Peso convertible (1992-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 155 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-50%
Graded Notes
Rs 2 India Banknote Graded By PMG 64 Issue B N Adarkar Commemorative Issue Very unique and Rare
Original price was: ₹8,634.60.₹4,317.30Current price is: ₹4,317.30. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-85%
Original price was: ₹4,797.00.₹702.00Current price is: ₹702.00. only.
-28%
Coins (DELETING SOON)
Original price was: ₹1,989.00.₹1,989.00Current price is: ₹1,989.00. only.










Reviews
There are no reviews yet.