-63%
10 Tālā Tanumafili II Silver World Wildlife Fund Ultra Unique and Rare
Original price was: ₹23,025.60.₹8,634.60Current price is: ₹8,634.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Samoa |
|---|---|
| Ruling authority | Malietoa Tanumafili II (1962-2007) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1986 |
| Value | 10 Tala 10 WST = INR 320 |
| Currency | Tala (1967-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.47 g |
| Diameter | 38.70 mm |
| Thickness | 2.80 mm |
| Shape | Round |
Description
| Issuer | Samoa |
|---|---|
| Ruling authority | Malietoa Tanumafili II (1962-2007) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1986 |
| Value | 10 Tala 10 WST = INR 320 |
| Currency | Tala (1967-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.47 g |
| Diameter | 38.70 mm |
| Thickness | 2.80 mm |
| Shape | Round |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-80%
Original price was: ₹1,918.80.₹383.76Current price is: ₹383.76. only.
-52%
Coins (DELETING SOON)
The Ashtavinayak Ganpati 50 Grams Pure 999 Silver Swiss Made Ultra Unique and Rare
Original price was: ₹47,970.00.₹23,025.60Current price is: ₹23,025.60. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-90%
Original price was: ₹1,918.80.₹191.88Current price is: ₹191.88. only.











Reviews
There are no reviews yet.