-63%
5 Dollars Elizabeth II 3rd Portrait Winter Olympics New Zeland Issue 1994 Issue Silver
Original price was: ₹23,025.60.₹8,634.60Current price is: ₹8,634.60. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | New Zealand |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1994 |
| Value | 5 Dollars 5 NZD = INR 259 |
| Currency | Dollar (1967-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.47 g |
| Diameter | 38 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
Description
| Issuer | New Zealand |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1994 |
| Value | 5 Dollars 5 NZD = INR 259 |
| Currency | Dollar (1967-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.47 g |
| Diameter | 38 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-75%
Original price was: ₹2,340.00.₹585.00Current price is: ₹585.00. only.
-85%
Original price was: ₹4,797.00.₹702.00Current price is: ₹702.00. only.
-50%
Original price was: ₹1,918.80.₹959.40Current price is: ₹959.40. only.













Reviews
There are no reviews yet.