-40%
China 100 Yuan enhanced security Rare Note #B2
Original price was: ₹3,510.00.₹2,106.00Current price is: ₹2,106.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | People’s Republic of China |
|---|---|
| Issuing bank | People’s Bank of China (中國人民銀行/中国人民银行) |
| Period | People’s Republic (1949-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2015 |
| Value | 100 Yuan (100元, 壹佰圆) 100 CNY = INR 1417 |
| Currency | Rénmínbì (1955-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 155 × 77 mm |
| Shape | Rectangular |
| Technique | Intaglio, Offset |
| Issued | 12 November 2015 |
Additional information
| Weight | .500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-50%
Original price was: ₹959.40.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.
-90%
Original price was: ₹1,918.80.₹191.88Current price is: ₹191.88. only.
-55%
Original price was: ₹1,918.80.₹863.46Current price is: ₹863.46. only.
-40%
Original price was: ₹959.40.₹575.64Current price is: ₹575.64. only.












Reviews
There are no reviews yet.