China › Hong Kong 10 Dollars polymer World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹208.00Current price is: ₹208.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Location | Hong Kong (China) |
|---|---|
| Issuing institution | Government of Hong Kong |
| Period | Special Administrative Region (1997-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2007-2024 |
| Value | 10 Dollars 10 HKD = INR 116 |
| Currency | Dollar (1863-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 133 × 66 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Rs 1 REPUBLIC INDIA Commemorative Coin issued in Year 1989 Featuring Jawaharlal Nehru
111111 -1000000














Reviews
There are no reviews yet.