-70%
CONGO 100 Francs GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Democratic Republic of the Congo › Democratic Republic of the Congo (1997-date) |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of the Congo |
| Period | Democratic Republic (1997-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2007-2022 |
| Value | 100 Francs 100 CDF = INR 3.48 |
| Currency | Franc (1998-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 151 × 70 mm |
| Shape | Rectangula |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-52%
Original price was: ₹49,200.00.₹23,616.00Current price is: ₹23,616.00. only.
-44%
Coins (DELETING SOON)
Re 1 RBI Seal 100 Coin Pouch 2017 Noida Mint Top Luster Diamond Mark Definitive Issue
Original price was: ₹884.62.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.














Reviews
There are no reviews yet.