-70%
Ethiopia 200 Birr Lowest Price Rare Note #B2
Original price was: ₹1,168.83.₹351.00Current price is: ₹351.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Ethiopia |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Ethiopia (የኢትዮጵያ ብሔራዊ ባንክ) |
| Period | Federal Democratic Republic (ፌዴራላዊ ዲሞክራሲያዊ ሪፐብሊክ) (1995-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2012 (2020) |
| Calendar | Ethiopian |
| Value | 200 Birrs (፪፻፡ብር) 200 ETB = INR 121 |
| Currency | Birr (1976-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 148 × 72 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-67%
Original price was: ₹1,439.10.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.
-70%
Coins (DELETING SOON)
Rs 10 International Day of Yoga100 Coin RBI Seal Pouch Republic India Commemorative Issue Mumbai
Original price was: ₹11,700.00.₹3,510.00Current price is: ₹3,510.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-75%
Original price was: ₹959.40.₹239.85Current price is: ₹239.85. only.














Reviews
There are no reviews yet.