Eurozone 5 Euros Europa Series RARE NOTE #B-2
Original price was: ₹1,918.80.₹863.46Current price is: ₹863.46. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
**
– Rare Eurozone 5 Euros Europa Series note – a true collector’s gem! ⭐
– Unique serial number adds to its exclusivity and charm.
– 100% Genuine Item ✅ – perfect for both collectors and investors!
– Excellent condition – a standout piece for any numismatic collection. 💰
– Celebrate European heritage with this stunning banknote! 🚀
– Available at the lowest price! 🏷️
| Issuer | Eurozone |
|---|---|
| Issuing bank | European Central Bank |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2011-2019 |
| Value | 5 Euros 5 EUR = INR 518 |
| Currency | Euro (2002-date) |
| Composition | Paper (Cotton fiber) |
| Size | 120 × 62 mm |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Re 1 RBI 100 Coin Mix Lot Jawaharlal Nehru Copper Nickel Used Condition Rare
Coins (DELETING SOON)
Veer Durgadass Rathore Proof Set Mumbai Mint Issued in 2003 Extremely Rare Coin Set
You were not leaving your cart just like that, right?
Enter your details below to save your shopping cart for later. And, who knows, maybe we will even send you a sweet discount code :)













Reviews
There are no reviews yet.