-60%
New
Kuwait ¼ Dinar Rare lowest Price Note #B2
Original price was: ₹585.00.₹234.00Current price is: ₹234.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Kuwait |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Kuwait (بنك الكويت المركزي) |
| Emir | Sabah IV Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah (2006-2020) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2014-2023 |
| Value | ¼ Dinar ¼ KWD = INR 77 |
| Currency | Dinar (1960-1990 and 1991-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 110 × 68 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 29 June 2014 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-26%
Notes (DELETING SOON)
Rs 50 India Banknote New Pattern Issue 100 Notes All Ending 786 Unc Unique and Rare
Original price was: ₹11,700.00.₹11,700.00Current price is: ₹11,700.00. only.
-60%
Original price was: ₹1,918.80.₹767.52Current price is: ₹767.52. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.













Reviews
There are no reviews yet.