-55%
New
Maldives 100 Rufiyaa Rare Note #B2
Original price was: ₹2,340.00.₹1,053.00Current price is: ₹1,053.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Maldives |
|---|---|
| Issuing bank | Maldives Monetary Authority |
| Period | Second Republic (1968-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1436-1439 (2015-2018) |
| Calendar | Islamic (Hijri) |
| Value | 100 Rufiyaa 100 MVR = INR 611 |
| Currency | Rufiyaa (1947-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 150 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 5 January 2016 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-90%
Original price was: ₹1,918.80.₹191.88Current price is: ₹191.88. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-50%
Coins (DELETING SOON)
Original price was: ₹383.76.₹191.88Current price is: ₹191.88. only.
-58%
Notes (DELETING SOON)
Rare Rs 50 India Banknote N Narasingham Without Flag Issue Unique and Rare
Original price was: ₹3,452.88.₹1,439.10Current price is: ₹1,439.10. only.















Reviews
There are no reviews yet.