-50%
Maldives 50 Rufiyaa Rare Polymer Note #B2
Original price was: ₹1,170.00.₹585.00Current price is: ₹585.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Maldives |
|---|---|
| Issuing bank | Maldives Monetary Authority |
| Period | Second Republic (1968-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1436 (2015) |
| Calendar | Islamic (Hijri) |
| Value | 50 Rufiyaa 50 MVR = INR 306 |
| Currency | Rufiyaa (1947-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 150 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 26 January 2016 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-41%
Original price was: ₹4,797.00.₹2,808.00Current price is: ₹2,808.00. only.
-70%
Original price was: ₹1,918.80.₹575.64Current price is: ₹575.64. only.
-26%
Original price was: ₹24,570.00.₹24,570.00Current price is: ₹24,570.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.