-70%
Nigeria 500 Naira Rare lowest Price Note #B2
Original price was: ₹585.00.₹175.50Current price is: ₹175.50. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Nigeria |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Nigeria |
| Period | Federal Republic (1963-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2022-2025 |
| Value | 500 Naira 500 NGN = INR 35 |
| Currency | Naira (1973-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 151 × 78 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 15 December 2022 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-85%
New
Original price was: ₹4,797.00.₹702.00Current price is: ₹702.00. only.
-92%
Coins (DELETING SOON)
Original price was: ₹2,925.00.₹234.00Current price is: ₹234.00. only.














Reviews
There are no reviews yet.