-55%
Western African States 2000 Francs Lowest Price Rare Note #B2
Original price was: ₹1,168.83.₹526.50Current price is: ₹526.50. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Western African States |
|---|---|
| Issuing entity | Central Bank of West African States |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2003-2025 |
| Value | 2000 Francs CFA 2000 XOF = INR 337 |
| Currency | CFA franc (1958-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 130 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-26%
Coins (DELETING SOON)
Rs 100 3 COIN ILO World of Work Commemorative PROOF 3 Coin set Issued IN 1994 Unique and Rare
Original price was: ₹31,005.00.₹31,005.00Current price is: ₹31,005.00. only.
-40%
Original price was: ₹5,850.00.₹3,510.00Current price is: ₹3,510.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.














Reviews
There are no reviews yet.