Yugoslavia 500 000 000 000 Dinara RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,537.50.₹612.50Current price is: ₹612.50. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Yugoslavia |
|---|---|
| Issuing entity | National Bank of Yugoslavia (Narodna banka Jugoslavije) |
| Period | Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1993 |
| Value | 500 000 000 000 Dinars (500 000 000 000 Dinara) (500 000 000 000 YUO) |
| Currency | October Dinar (1993) |
| Composition | Paper |
| Size | 151 × 72 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 31 December 1993 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
World Note
Cambodia 100 Riel from 2014 features King Father as a young monk World Banknote UNC Unique and rare
Coins (DELETING SOON)
Radhe Radhe Extremely Rare Unc Set 500 Th Aniversary of Shri Krishna chaitanya Mahaprabhu ji set
111111 -1000000














Reviews
There are no reviews yet.