100 Kroner Silver Olav V Anniversary of King Olav’s Reign Norway Ultra Rare
Original price was: ₹23,025.60.₹8,634.60Current price is: ₹8,634.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Norway |
|---|---|
| King | Olav V (1957-1991) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1982 |
| Value | 100 Kroner 100 NOK = INR 887 |
| Currency | Krone (1875-date) |
| Composition | Silver (.925) (Ag 92.5%, Cu 7.5%) |
| Weight | 24.7 g |
| Diameter | 33 mm |
| Thickness | 3.43 mm |
| Shape | Round |
| Issuer | Norway |
|---|---|
| King | Olav V (1957-1991) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1982 |
| Value | 100 Kroner 100 NOK = INR 887 |
| Currency | Krone (1875-date) |
| Composition | Silver (.925) (Ag 92.5%, Cu 7.5%) |
| Weight | 24.7 g |
| Diameter | 33 mm |
| Thickness | 3.43 mm |
| Shape | Round |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
World Note
Indonesia 1,000 Rupiah from 2016 and features Tjut Meutia World Banknote UNC Unique and rare
AKAM
Rs 10 Rupee New Coin RBI 100 Coin 75 Year Of Independence Packet India Issue 2023 Mumbai Mint Ltd














Reviews
There are no reviews yet.