-50%
5 Dollars Queen Elizabeth II Honorary degree for the Queen Mother Silver Tuvalu Unique and Rare
Original price was: ₹23,025.60.₹11,512.80Current price is: ₹11,512.80. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Tuvalu |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1997 |
| Value | 5 Dollars 5 AUD = INR 298 |
| Currency | Dollar (1976-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.55 g |
| Diameter | 38.6 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
Description
| Issuer | Tuvalu |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1997 |
| Value | 5 Dollars 5 AUD = INR 298 |
| Currency | Dollar (1976-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 31.55 g |
| Diameter | 38.6 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹1,918.80.₹575.64Current price is: ₹575.64. only.
-50%
Original price was: ₹2,340.00.₹1,170.00Current price is: ₹1,170.00. only.
-80%
Original price was: ₹1,918.80.₹383.76Current price is: ₹383.76. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.











Reviews
There are no reviews yet.