British Virgin Islands 10 Dollars 2006 – Elizabeth II King George V Rare silver (Weight 28.28 g ) coin With Beautiful capsool
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹10,660.00.₹7,995.00Current price is: ₹7,995.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | British Virgin Islands |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 2006 |
| Value | 10 Dollars 10 USD = INR 887 |
| Currency | Dollar (1785-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 28.28 g |
| Diameter | 38 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
| Technique | Milled |
| Orientation | Medal alignment ↑↑ |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Unc Proof Set
Extremely Rare Britain’s First Decimal Coins 15 Th February 1971 Year Set The Royal Mint England
Coins (DELETING SOON)
Coins (DELETING SOON)
Re 2 Republic India Commemarative Coin Issued in the Year 2003 Indian Railways Top Quality

















Reviews
There are no reviews yet.