-37%
MEXICO 2 PESOS COIN
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹202.54.₹127.92Current price is: ₹127.92. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Mexico |
|---|---|
| Period | United Mexican States/Mexican Republic (1823-date) |
| Type | Standard circulation coins |
| Years |
2018 |
| Value | 2 Pesos 2 MXN = INR 9.45 |
| Currency | New Peso (1992-date) |
| Composition | Bimetallic: aluminium bronze centre in stainless steel ring |
| Weight | 5.19 g |
| Diameter | 23 mm |
| Thickness | 1.4 mm |
| Shape | Round |
| Technique | Milled |
| Orientation | Coin alignment ↑↓ |
Additional information
| Weight | 00 kg |
|---|---|
| Dimensions | 00 × 00 × 00 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-27%
Original price was: ₹3,640.00.₹3,640.00Current price is: ₹3,640.00. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-70%
Original price was: ₹2,132.00.₹639.60Current price is: ₹639.60. only.













Reviews
There are no reviews yet.