Abkhazia 10 Apsars Rare note #(Q)
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹325.00Current price is: ₹325.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
BUYER WIL RECEIVE DIFFERENT SERIAL NUMBER 1 NOTE
| Issuer | Abkhazia |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of the Republic of Abkhazia (Аҧсны Аҳәынҭқарра Амилаҭтә банк) |
| Period | Republic (1992-date) |
| Type | Circulating commemorative banknotes |
| Year | 2024 |
| Value | 10 Apsars |
| Currency | Apsar |
| Composition | Paper (Cotton Paper) |
| Size | 150 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 10 June 2024 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
10 Rupees 475th Birth Anniversary of Maharana Pratap 2015 Bombay Mint Commemorative Coin













Reviews
There are no reviews yet.