-70%
Argentina 50 Pesos GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹159.90Current price is: ₹159.90. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Emisor | Argentina |
|---|---|
| Banco emisor | Banco Central de la República Argentina |
| Período | República Federal (1861-presente) |
| Tipo | Billetes circulantes normales |
| Años | 2018-2020 |
| Valor | 50 Pesos 50 ARS = 3,10 INR |
| Unidad monetaria | Peso convertible (1992-date) |
| Composición | Papel |
| Tamaño | 155 × 65 mm |
| Forma | Rectangula |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-55%
Original price was: ₹2,132.00.₹959.40Current price is: ₹959.40. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-20%
Original price was: ₹15,990.00.₹12,792.00Current price is: ₹12,792.00. only.
-50%
Commemorative Coins
Rs 5 India Gov Issue 1965 Golden Jubilee Operations Issue 2015 Circulating Strike Blister Pack
Original price was: ₹1,918.80.₹959.40Current price is: ₹959.40. only.












Reviews
There are no reviews yet.