-60%
Australia 2 Dollars Australia Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,049.60.₹422.40Current price is: ₹422.40. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Australia |
|---|---|
| Issuing bank | Reserve Bank |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1974-1985 |
| Value | 2 Dollars 2 AUD = INR 128 |
| Currency | Dollar (1966-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 145 × 72.5 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹2,099.20.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-40%
Original price was: ₹2,099.20.₹1,259.52Current price is: ₹1,259.52. only.
-85%
Original price was: ₹2,099.20.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-70%
Original price was: ₹1,049.60.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.













Reviews
There are no reviews yet.