Australia 5 Dollars (Elizabeth II) Rare Polymer World Note#B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,188.00.₹588.00Current price is: ₹588.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Obverse
Pink, purple and grey print.
Elizabeth II in centre. Wattle at left
| Issuer | Australia |
|---|---|
| Issuing bank | Reserve Bank |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1995-2015 |
| Value | 5 Dollars 5 AUD = INR 321 |
| Currency | Dollar (1966-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 130 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
2019 Paddington at the Tower of London 50P Brilliant Commemorative Coin Issued By Royal Mint












Reviews
There are no reviews yet.