-71%
Bangladesh 100 Taka lowest price Rare Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹156.00Current price is: ₹156.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
buyer will receive different serial number 1 note
Description
| Issuer | Bangladesh |
|---|---|
| Issuing bank | Bangladesh Bank (বাংলাদেশ ব্যাংক) |
| Period | People’s Republic (1971-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2011-2023 |
| Value | 100 Taka 100 BDT = INR 75 |
| Currency | Taka (1972-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 140 × 62 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 9 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-50%
Original price was: ₹1,066.00.₹533.00Current price is: ₹533.00. only.
-80%
Original price was: ₹2,132.00.₹426.40Current price is: ₹426.40. only.
-70%
Original price was: ₹5,330.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. only.











Reviews
There are no reviews yet.