-60%
Burundi 100 Francs Small Rare World Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹325.00.₹130.00Current price is: ₹130.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Burundi |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of the Republic of Burundi |
| Period | Republic (1966-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2010-2024 |
| Value | 100 Francs 100 BIF = INR 3.08 |
| Currency | Franc (1962-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 125 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-80%
Original price was: ₹5,330.00.₹1,066.00Current price is: ₹1,066.00. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-38%
Original price was: ₹851.73.₹531.93Current price is: ₹531.93. only.











Reviews
There are no reviews yet.