China › Macau 10 Patacas Banco da China rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹208.00Current price is: ₹208.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Macau (China) |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of China (Macau) (中國銀行 (澳門)) |
| Period | Special Administrative Region (1999-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2008-2013 |
| Value | 10 Patacas 10 MOP = INR 113 |
| Currency | Pataca (1894-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 138 × 69 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Rs 100 3 COIN ILO World of Work Commemorative PROOF 3 Coin set Issued IN 1994 Unique and Rare
Coins (DELETING SOON)













Reviews
There are no reviews yet.