China › Macau 100 Patacas Banco Nacional Ultramarino Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹3,198.00.₹1,924.00Current price is: ₹1,924.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Macau (China) |
|---|---|
| Issuing bank | Banco Nacional Ultramarino (Banco Nacional Ultramarino, 大西洋银行) |
| Period | Special Administrative Region (1999-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2005-2013 |
| Value | 100 Patacas 100 MOP = INR 1130 |
| Currency | Pataca (1894-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 153 × 76.5 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Rs 250 Raja Ram Mohan Roy UNC Folder Set Issued by Kolkata Mint
Coins (DELETING SOON)













Reviews
There are no reviews yet.