-40%
New
China › Macau 20 Patacas Banco da China Rare lowest Price Note #B2
Original price was: ₹585.00.₹351.00Current price is: ₹351.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Macau (China) |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of China (Macau) (中國銀行 (澳門)) |
| Period | Special Administrative Region (1999-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2008-2017 |
| Value | 20 Patacas 20 MOP = INR 233 |
| Currency | Pataca (1894-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 143 × 71.5 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-29%
British India Coins
STRAITS SETTLEMENTS 1 CENT Year 1889 “British Colony ” QUEEN VICTORIA **V. RARE** High Grade.
Original price was: ₹2,691.00.₹2,691.00Current price is: ₹2,691.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-75%
Original price was: ₹1,918.80.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.















Reviews
There are no reviews yet.