-50%
Denmark 100 Kroner Famous Men and Women Rare Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹2,952.00.₹1,476.00Current price is: ₹1,476.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Denmark |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Denmark (Danmarks Nationalbank) |
| Queen | Margrethe II (1972-2024) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1999-2001 |
| Value | 100 Kroner (100 DKK) |
| Currency | Krone (1873-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 135 × 72 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 22 November 1999 |
| Demonetized | 31 May 2025 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-50%
Coins (DELETING SOON)
Re 2 Republic India Commemarative Coin Issued in 1999 honoring Chhatrapati Shivaji
Original price was: ₹393.60.₹196.80Current price is: ₹196.80. only.
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-44%
Original price was: ₹8,856.00.₹4,920.00Current price is: ₹4,920.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.