-48%
Eastern Caribbean States 20 Dollars World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹2,665.00.₹1,391.00Current price is: ₹1,391.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Eastern Caribbean States |
|---|---|
| Issuing bank | Eastern Caribbean Central Bank |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2012-2015 |
| Value | 20 Dollars 20 XCD = INR 673 |
| Currency | Dollar (1965-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 145 × 69 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-80%
Original price was: ₹1,066.00.₹213.20Current price is: ₹213.20. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.












Reviews
There are no reviews yet.