-70%
Egypt 25 Piastres GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Egypt |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Egypt |
| Period | Arab Republic of Egypt (1971-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1998-2008 (1985-2008) |
| Value | 25 Piastres (قرش) 0.25 EGP = INR 0.47 |
| Currency | Pound (1916-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 129 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-49%
111111 -1000000
Original price was: ₹58,056.00.₹29,520.00Current price is: ₹29,520.00. only.
-50%
Original price was: ₹984.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.