-49%
German Democratic Republic 5 Mark 1975 rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹273.00Current price is: ₹273.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | German Democratic Republic (Germany) |
|---|---|
| Issuing bank | German Democratic Republic State Bank (Staatsbank der DDR) |
| Period | Democratic Republic (1949-1990) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1975 |
| Value | 5 Mark (5 DDM) |
| Currency | Mark (1948-1990) |
| Composition | Paper |
| Size | 112 × 50 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 1 July 1990 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-44%
Original price was: ₹9,594.00.₹5,330.00Current price is: ₹5,330.00. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-26%
Coins (DELETING SOON)
Extremely Rare Limited issue 5 Rupee M.G. Ramachandran Birth Centenary Coin in TOP PROOF Grade
Original price was: ₹10,790.00.₹10,790.00Current price is: ₹10,790.00. only.
-82%
Original price was: ₹5,330.00.₹959.40Current price is: ₹959.40. only.












Reviews
There are no reviews yet.