Guernsey 1 Pound Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹820.00.₹358.75Current price is: ₹358.75. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Guernsey |
|---|---|
| Issuing entity | Treasury and Resources Department |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1991-2016 |
| Value | 1 Pound 1 GGP = INR 122 |
| Currency | Pound (decimalized, 1971-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 128 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
Coins (DELETING SOON)
Rare 1 Tanka Silver Coin of Sultanate of Delhi Year 1296-1316 of Ala al-Din Muhammad













Reviews
There are no reviews yet.