Italy 100 000 Lire Caravaggio – 2nd type Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,476.00.₹984.00Current price is: ₹984.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Italy |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Italy (Banca d’Italia) |
| Period | Republic (1946-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1994-1998 |
| Value | 100 000 Lire (100 000 ITL) |
| Currency | Lira (1861-2001) |
| Composition | Paper |
| Size | 156 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 28 February 2002 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Coins (DELETING SOON)
Rs 5 India Gov Issue The INDIAN PARLIAMENT 2012 Issue Circulating Strike Blister Pack














Reviews
There are no reviews yet.