-56%
Jersey 1 Pound Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹792.00.₹348.00Current price is: ₹348.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Jersey (British Crown dependencies) |
|---|---|
| Issuing entity | The States of Jersey |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1989 |
| Value | 1 Pound 1 JEP = INR 122 |
| Currency | Pound (decimalized, 1971-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 128 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-90%
Original price was: ₹1,968.00.₹196.80Current price is: ₹196.80. only.
-17%
Original price was: ₹589.42.₹491.02Current price is: ₹491.02. only.
-49%
111111 -1000000
Original price was: ₹58,056.00.₹29,520.00Current price is: ₹29,520.00. only.














Reviews
There are no reviews yet.