Malaysia 5 Ringgit POLYMER RARE NOTE # B-2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹213.20Current price is: ₹213.20. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Malaysia |
|---|---|
| Issuing entity | Central Bank of Malaysia (Bank Negara Malaysia) |
| Period | Federal elective constitutional monarchy (1963-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2012-2025 |
| Value | 5 Ringgit 5 MYR = INR 106 |
| Currency | Ringgit (1967-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 135 × 65 mm |
| Shape | Rectangula |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Rs 10 International Day of Yoga100 Coin RBI SEAL Packet Republic India Commemorative Issue Mumbai














Reviews
There are no reviews yet.