-52%
Myanmar 10 000 Kyats Rare Bank note #B-2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹396.00.₹192.00Current price is: ₹192.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Myanmar |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Myanmar (မြန်မာ နိုင်ငံတော် ဗဟို ဘဏ်) |
| Period | Republic of the Union of Myanmar (2011-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2015 |
| Value | 10 000 Kyats 10 000 MMK = INR 429 |
| Currency | Third kyat (1952-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 150 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹1,968.00.₹590.40Current price is: ₹590.40. only.
-27%
Notes (DELETING SOON)
Original price was: ₹1,692.48.₹1,239.84Current price is: ₹1,239.84. only.
-67%
Original price was: ₹1,476.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.














Reviews
There are no reviews yet.