-70%
Myanmar 15 Kyats GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹159.90Current price is: ₹159.90. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Myanmar |
|---|---|
| Issuing bank | Union of Burma Bank (ပြည်ထောင်စု မြန်မာ နိုင်ငံ ဘဏ်) |
| Period | Socialist Republic of the Union of Burma (1974-1988) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1986 |
| Value | 15 Kyats 15 MMK = INR 0.63 |
| Currency | Third kyat (1952-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 149 × 71 mm |
| Shape | Rectangula |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-60%
Original price was: ₹2,665.00.₹1,066.00Current price is: ₹1,066.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.