-36%
Northern Ireland 20 Pounds Danske Bank rare Polymer note #B-2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹4,920.00.₹3,144.00Current price is: ₹3,144.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Northern Ireland (United Kingdom) |
|---|---|
| Issuing bank | Danske Bank |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2019-2022 |
| Value | 20 Pounds 20 GBP = INR 2426 |
| Currency | Pound sterling (1929-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 139 × 73 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-65%
Original price was: ₹1,968.00.₹688.80Current price is: ₹688.80. only.
-67%
Original price was: ₹1,476.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-50%
Coins (DELETING SOON)
Rs 5 India Gov Issue MAHATMA BASAVESHWARA Issue 2006 Circulating Strike Blister Pack
Original price was: ₹590.40.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-92%
Original price was: ₹24,600.00.₹1,968.00Current price is: ₹1,968.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.