Papua New Guinea 5 Kina polymer World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹984.00.₹300.00Current price is: ₹300.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Papua New Guinea |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Papua New Guinea |
| Queen | Elizabeth II (1975-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2008-2009 |
| Value | 5 Kina 5 PGK = INR 104 |
| Currency | Kina (1975-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 140 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 18 April 2008 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
USA Presidential Roll USD 1 Woodrow Wilson Presidential $1 Coin Roll Of 25 Pcs
Coins (DELETING SOON)
France One Fourth Euro Paavo Nurmi Summer Olympics Issue 2024 Unique and Rare















Reviews
There are no reviews yet.