-50%
Papua New Guinea 50 Kina POLYMER Rare Foreign Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹3,148.80.₹1,574.40Current price is: ₹1,574.40. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Papua New Guinea |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Papua New Guinea |
| Queen | Elizabeth II (1975-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1999-2002 |
| Value | 50 Kina 50 PGK = INR 1066 |
| Currency | Kina (1975-date) |
| Composition | Polymer (Guardian) |
| Size | 150 × 75 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 28 June 1999 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹2,099.20.₹629.76Current price is: ₹629.76. only.
-70%
Original price was: ₹1,049.60.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-75%
Original price was: ₹2,099.20.₹524.80Current price is: ₹524.80. only.
-48%
Original price was: ₹41,984.00.₹22,041.60Current price is: ₹22,041.60. only.














Reviews
There are no reviews yet.