Papua New Guinea 50 Kina Rare Polymer Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹2,665.00.₹1,807.00Current price is: ₹1,807.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Obverse
Prime Minister Michael Somare
| Issuer | Papua New Guinea |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Papua New Guinea |
| Queen | Elizabeth II (1975-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2017-2021 |
| Value | 50 Kina 50 PGK = INR 1061 |
| Currency | Kina (1975-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 145 × 70 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Five Rs Rare Pkt Saint Alphonsa Birth Centenary1910-2009 RBI Sealed Packed Pkt
Coins (DELETING SOON)
Token Panchatantra The Monkey And The Crocodile Issue Unique And Rare Series















Reviews
There are no reviews yet.