Philippines 100 Piso lowest price Rare Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹276.00Current price is: ₹276.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
buyer will receive different serial number 1 note
| Issuer | Philippines |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of the Philippines (Bangko Sentral ng Pilipinas) |
| Period | Republic (1946-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2010-2015 |
| Value | 100 Pesos (100 piso) 100 PHP = INR 158 |
| Currency | Piso (1967-date) |
| Composition | Paper (80% Cotton and 20% Abacá fiber) |
| Size | 160 × 66 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 16 December 2010 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 9 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Graded Notes
Re 1 India Banknote Graded By PMG 64 Issue Year 19511 Signed By K G Ambegaonkar Very unique and Rare












Reviews
There are no reviews yet.