-60%
Portugal 1000 Escudos Rare Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,049.60.₹422.40Current price is: ₹422.40. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Portugal |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Portugal (Banco de Portugal) |
| Period | Third Republic (1974-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1996-2000 |
| Value | 1000 Escudos (1000 PTE) |
| Currency | Escudo (1911-2001) |
| Composition | Paper |
| Size | 132 × 68 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 28 February 2002 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹2,099.20.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-40%
Original price was: ₹2,099.20.₹1,259.52Current price is: ₹1,259.52. only.
-85%
Original price was: ₹2,099.20.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-70%
Original price was: ₹1,049.60.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.













Reviews
There are no reviews yet.