Romania 10 Lei Offset printing POLYMER Rare Foreign Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹1,049.60.₹371.20Current price is: ₹371.20. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
BUYER WILL RECEIVE DIFFERENT SERIAL NUMBER 1 NOTE
| Issuer | Romania |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Romania (Banca Națională a României) |
| Period | Republic (1989-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2008-2013 |
| Value | 10 Lei 10 RON = INR 209 |
| Currency | Fourth leu (2005-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 135 × 72 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Notes (DELETING SOON)
Coins (DELETING SOON)
Rs 75 Set India Government Issue Parliament Complex Extremely Unique and Rare PROOF












Reviews
There are no reviews yet.