Romania 5 Lei COA with crown lowest price Rare Polymer Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹525.00.₹210.00Current price is: ₹210.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
buyer will receive different serial number 1 note
| Issuer | Romania |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Romania (Banca Națională a României) |
| Period | Republic (1989-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2018-2025 |
| Value | 5 Lei 5 RON = INR 105 |
| Currency | Fourth leu (2005-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 127 × 67 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 9 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
Rs 75 National Cadet Corps UNC Folder Set Issued by Mumbai Mint











Reviews
There are no reviews yet.