-56%
Romania 5 Lei POLYMER Rare Foreign Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹216.00Current price is: ₹216.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Romania |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Romania (Banca Națională a României) |
| Period | Republic (1989-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2005-2017 |
| Value | 5 Lei 5 RON = INR 104 |
| Currency | Fourth leu (2005-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 127 × 67 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-94%
Original price was: ₹4,920.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-55%
Original price was: ₹1,968.00.₹885.60Current price is: ₹885.60. only.
-70%
Original price was: ₹984.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-90%
World Note
Original price was: ₹1,968.00.₹196.80Current price is: ₹196.80. only.












Reviews
There are no reviews yet.