-56%
Scotland 1 Pound Royal Bank of Scotland Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹792.00.₹348.00Current price is: ₹348.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Scotland (United Kingdom) |
|---|---|
| Issuing bank | Royal Bank of Scotland |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1988-2001 |
| Value | 1 Pound 1 GBP = INR 122 |
| Currency | Pound sterling (decimalized, 1971-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 128 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-84%
Original price was: ₹14,760.00.₹2,361.60Current price is: ₹2,361.60. only.
-50%
Original price was: ₹9,840.00.₹4,920.00Current price is: ₹4,920.00. only.
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.













Reviews
There are no reviews yet.