-62%
Singapore 2 Dollars orange Rare World Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹858.00.₹325.00Current price is: ₹325.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Singapore |
|---|---|
| Issuing entity | Board of Commissioners of Currency, Singapore |
| Period | Republic (1965-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1991 |
| Value | 2 Dollars 2 SGD = INR 143 |
| Currency | Dollar (1967-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 133 × 63 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-80%
Original price was: ₹2,132.00.₹426.40Current price is: ₹426.40. only.
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-33%
Original price was: ₹15,990.00.₹10,660.00Current price is: ₹10,660.00. only.
-50%
Coins (DELETING SOON)
Re 2 Republic India Commemarative Coin Issued in the year 1993 SMALL FAMILY HAPPY FAMILY
Original price was: ₹426.40.₹213.20Current price is: ₹213.20. only.













Reviews
There are no reviews yet.