-70%
Somalie 50 Shillings GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Emetteur | Somalie |
|---|---|
| Banque émettrice | Banque centrale de Somalie (Bankiga Dhexe ee Soomaaliya) |
| Période | République somalie (1991-présent) |
| Type | Billets courants |
| Date | 1991 |
| Valeur | 50 shillings (50 Shilin) (50 SOS) |
| Devise | Shilling (1962-présent) |
| Composition | Papier |
| Dimensions | 140 × 70 mm |
| Forme | Rectangulaire |
| Démonétisé | Oui |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-16%
Original price was: ₹1,284.00.₹1,080.00Current price is: ₹1,080.00. only.
-55%
Original price was: ₹1,968.00.₹885.60Current price is: ₹885.60. only.
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.













Reviews
There are no reviews yet.